Nauka i technologia - Dział Promocji i Komunikacji Wojskowej Akademii Technicznej

płk. Marek Życzkowski
System modularnych układów kwantowej kryptografii optycznej opracowany przez konsorcjum w składzie: Wojskowa Akademia Techniczna, TELDAT Sp. z o.o. oraz NASK-PIB, to jedno z rozwiązań, które zaprezentujemy w dniach 3 6 września 2024 r. podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Z …
MSL WRE
Mobilne stanowisko laboratoryjne walki radioelektronicznej (MSL-WRE) powstało w Wojskowej Akademii Technicznej jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie wojsk radiotechnicznych w zakresie szkolenia obsług radarów w pracy w warunkach występowania zakłóceń aktywnych. MSL-WRE to mobilna i w pełni autonomiczna platforma zdolna do symulowania …
Koncepcja nawigacji wizualnej dla małych bezzałogowych statków powietrznych opracowana przez zespół z Wojskowej Akademii Technicznej i RCI Bydgoszcz oceniona została jako najlepsze rozwiązanie podczas NATO TIDE Hackathon 2023 – największego konkursu projektowo-programistycznego NATO. Drużyna Coddiers z WAT i RCI Bydgoszcz …
Naukowcy z Wojskowej Akademii Technicznej opracowali i opatentowali innowacyjne rozwiązanie poprawiające wytrzymałość betonu. Niestosowany dotychczas system siatek rurkowych zwiększa współczynnik bezpieczeństwa konstrukcji. Nowe rozwiązanie, z uwagi na uzyskane parametry może być stosowane w obiektach infrastruktury krytycznej. Wyniki badań zostały opublikowane …
kierownik CCT przy walizace z automatycznąstrzykawką
Automatyczna strzykawka do samodzielnego podawania zastrzyków domięśniowych w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia na polu walki to efekt prac zespołu pod kierownictwem Dyrektora Centrum Transferu Technologii Wojskowej Akademii Technicznej. Prototyp rozwiązania zobaczyć będzie można podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego …
mjr dr inż. Damian Frąszczak
Jak znaleźć źródło fałszywej informacji w internecie, pacjenta zero albo „mózg” operacji terrorystycznej? To proste – matematycznie. Czy każdy może jednak skorzystać z takiej metody? To już bardziej skomplikowane. Ten problem dostrzegł i rozwiązał mjr dr inż. Damian Frąszczak

Dział Promocji i Komunikacji

„Głos Akademicki”