Naukowcy z Wojskowej Akademii Technicznej testują alternatywną metodę druku 3D – ekstruzję materiałów (MEX), charakteryzującą się niskim kosztem i prostotą użytkowania. W obliczu rosnącej popularności technik addytywnych w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym i kosmicznym zespół bada, czy MEX, stosowany dotychczas głównie do …
Współcześnie nanotechnologia umożliwia tworzenie struktur o kontrolowanych właściwościach fizycznych i chemicznych. W przypadku tłokowych silników spalinowych ten fakt może przyczynić się do zwiększania ich trwałości i efektywności energetycznej. Z dr. hab. inż. Piotrem Wróblewskim, prof. WAT, z Wydziału Mechatroniki, Uzbrojenia …
Inteligentny system Milgeomed do lokalizacji, wstępnej oceny i pomocy medycznej poszkodowanym na polu walki wykorzystujący geoinformacje i sensory biomedyczne to efekt współpracy Wojskowej Akademii Technicznej (lider), Wojskowego Instytutu Medycznego, Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych oraz Investcore Sp. z o.o. Sp.k. Pierwsze …
Wiele różnych urządzeń realizujących różne funkcjonalności w jednym mniejszym urządzeniu, w dodatku łatwym w użyciu – tak scharakteryzować możnazintegrowane optoelektroniczne środowisko wsparcia współczesnego pola walki. To jedyne takie na świecie rozwiązanie Wojskowa Akademia Techniczna zaprezentuje podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu …
System modularnych układów kwantowej kryptografii optycznej opracowany przez konsorcjum w składzie: Wojskowa Akademia Techniczna, TELDAT Sp. z o.o. oraz NASK-PIB, to jedno z rozwiązań, które zaprezentujemy w dniach 3– 6 września 2024 r. podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Z …
Mobilne stanowisko laboratoryjne walki radioelektronicznej (MSL-WRE) powstało w Wojskowej Akademii Technicznej jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie wojsk radiotechnicznych w zakresie szkolenia obsług radarów w pracy w warunkach występowania zakłóceń aktywnych.
MSL-WRE to mobilna i w pełni autonomiczna platforma zdolna do symulowania …