#młodziinnoWATorzy - Dział Promocji i Komunikacji Wojskowej Akademii Technicznej

Podchorąży WAT w mundurze polowym uruchamia drona.
Przewaga jest podstawą sukcesu, dlatego trzeba o nią dbać na każdej płaszczyźnie. Jeśli pozbawimy przeciwnika możliwości komunikacji, szala zwycięstwa przechyli się na naszą stronę. Świetnym przykładem takiego awantażu jest rozwiązanie doktoranta Szkoły Doktorskiej WAT ppor. mgr. inż. Jana Dułowicza, które …
Podobno każdy łańcuch da się przeciąć, wystarczy mieć odpowiednie nożyce. Podobnie wygląda sprawa z szyfrowaniem – rozstrzygająca jest moc komputera kwantowego. Dlatego nad kryptografią postkwantową pracuje ppor. mgr Kamila Prabucka, doktorantka Szkoły Doktorskiej WAT. Jej praca magisterska związana z kryptografią …
Nieautoryzowane loty bezzałogowych statków powietrznych zagrażają bezpieczeństwu. Aby skuteczniej przeciwdziałać temu procederowi, ppor. mgr inż. Mateusz Kozdroń wykonał celownik rozszerzający funkcjonalność opracowanego w WAT Przenośnego Systemu do Przechwytywania Miniaturowych Bezzałogowych Statków Powietrznych (PSP-MBSP). Projekt #młodegoinnoWATora został wyróżniony w konkursie o …
Czy tanie i proste w obsłudze załogowe statki powietrzne rzucą wkrótce wyzwanie powszechnie używanym dziś samochodom? Wszystko wskazuje, że przyszłość będzie należała do pojazdów latających. Projekt realizowany przez studenta WAT wychodzi naprzeciw zbliżającej się coraz szybszymi krokami rewolucji w transporcie. W ramach cyklu #młodziinnoWATorzy z inż. Szymonem Kwietniem, studentem Wydziału Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa WAT, o jego innowacyjnym projekcie rozmawia Marcin Wrzos.
Czy tanie i proste w obsłudze załogowe statki powietrzne rzucą wkrótce wyzwanie powszechnie używanym dziś samochodom? Wszystko wskazuje, że przyszłość będzie należała do pojazdów latających. Projekt realizowany przez studenta WAT wychodzi naprzeciw zbliżającej się coraz szybszymi krokami rewolucji w transporcie. …
Naukowczyni bada jedną z próbek stopu tytanu
Czy „drukowane” elementy lotnicze ze stopów tytanu mogą już niedługo stanowić tańszą alternatywę dla tych wytwarzanych tradycyjnie? Odpowiedzi na to pytanie w swojej pracy dyplomowej szukała mgr inż. Izabela Mierzejewska, studentka Wydziału Nowych Technologii i Chemii WAT. Za przeprowadzone badania …
Zespół #młodegoinnoWATora Michała Oręziaka odbiera nagrodę za 2 miejsce w konkursie HackYeah 2023
Student Wydziału Cybernetyki WAT już po raz trzeci stanął na podium jednego z największych hackathonów w Europie, czyli HackYeah 2023. Jego zespół zdobył drugie miejsce za prototyp wyszukiwarki kierunków studiów w kategorii Education in Innovation. W cyklu #młodziinnoWATorzy przeczytacie o …

Dział Promocji i Komunikacji

„Głos Akademicki”