Już 18 maja, podczas jubileuszowej dwudziestej edycji Nocy Muzeów, Wojskowa Akademia Techniczna zaprasza w odwiedziny. W czasie „Nocy na Poligonie WAT” można będzie, po raz pierwszy, zajrzeć w miejsca na co dzień niedostępne.

Zapisz się już teraz, decyduje kolejność zgłoszeń! Formularz znajdziesz klikając tutaj.

Pod okiem trenerów Studium Szkolenia Wojskowego WAT uczestnicy poznają zasady bezpiecznego posługiwania się bronią i od razu sprawdzą swoją celność na wirtualnej strzelnicy, na której szkolą się podchorążowie WAT. Podczas treningu survivalowego dowiedzą się, jak zbudować schronienie w lesie i rozpalić ognisko bez zapałek. Sprawdzą, jak żołnierze ewakuują rannych z pola walki i poznają podstawy pierwszej pomocy, przydatne także w mieście. Na koniec zobaczą pokaz dynamiczny w wykonaniu organizacji studenckiej „Woda, Ląd, Powietrze”.

W wydarzeniu będą mogły wziąć udział tylko osoby pełnoletnie. Obowiązują zapisy. Strzelnica jest terenem jednostki wojskowej, wejście na teren tylko za okazaniem dowodu osobistego i po zaakceptowaniu regulaminu imprezy. Podczas pokazu zostaną odpalone race, uczestnicy będą więc narażeni na huk i błyski, prosimy więc o świadomą decyzję o uczestnictwie.

Do zobaczenia 18 maja!