Jeden link, by rządzić nimi wszystkimi! Sprawdź, jak innowacyjne rozwiązanie studenta WAT pomaga w rekrutacji na studia w Wojskowej Akademii Technicznej.

Zalinkuj.pl to platforma stworzona przez Adama Szatkowskiego, studenta z Wydziału Inżynierii Mechanicznej Wojskowej Akademii Technicznej. Portal pozwala na zebranie linków, rozrzuconych w sieci, w jednym miejscu. Dzięki temu rozwiązaniu znalezienie informacji, zwykle rozproszonych w mediach społecznościowych (i nie tylko), jest dużo łatwiejsze.

„Aby maksymalnie uprościć szukanie informacji o rekrutacji, Wojskowa Akademia Techniczna publikuje je na portalach takich jak: Facebook, Instagram, LinkedIn, YouTube czy Twitter. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przyszłych kandydatów, szukaliśmy rozwiązania, które zbierze w jednym miejscu najważniejsze informacje właśnie o rekrutacji. Jak się okazało, wcale nie trzeba było daleko szukać. Dzięki Adamowi oraz spersonalizowaniu strony przez Dział Promocji WAT kandydaci nie będą już musieli przekopywać się przez strony, szukając informacji. Po prostu znajdą je wszystkie w jednym miejscu” – mówi Sebastian Jurek, koordynator mediów społecznościowych w WAT i zaprasza na naszą wizytówkę zalinkuj.pl/rekrutacja-wat.

Strona jest ogólnodostępna – nie potrzeba konta do przeglądania już istniejących wizytówek – wystarczy kliknąć w link, aby przenieść się do interesującej nas bazy odnośników. Natomiast chcąc stworzyć własną, należy założyć darmowe konto i po kilku kliknięciach wizytówka będzie gotowa.

Dlaczego to rozwiązanie jest wyjątkowe? „W dobie stale rosnącej liczby fanpage’ów, profili oraz przekazywania sobie informacji mój portal wydaje się być idealnym, aby uporządkować najważniejsze linki. Dzięki niemu zawsze znajdziemy najświeższe newsy – prosto ze źródła – dzięki czemu obroni nas przed fake newsami” – tłumaczy Adam Szatkowski i dodaje: „Na stronie jest bardzo dużo opcji personalizacji, dlatego każdy, kto będzie z niej korzystał, stworzy własną unikalną wizytówkę, która będzie świetnie wyglądać zarówno na ekranie komputera, jak i na telefonie czy tablecie dzięki automatycznemu skalowaniu”.

A Wy, w ramach wiosennych porządków, posprzątacie swoje linki?

Adam Szatkowski jest studentem IV roku studiów cywilnych na kierunku mechanika i budowa maszyn na Wydziale Inżynierii Mechanicznej WAT. Pasjonuje się nowoczesnymi technologiami oraz social mediami. Nie wybiera utartych schematów, dlatego jeszcze na studiach założył start-up i realizuje swoje marzenia związane z byciem innowatorem.

Agata Reed
fot. Katarzyna Puciłowska

Artykuł jest pierwszym z cyklu #młodziinnoWATorzy, w którym prezentujemy projekty, prace naukowe i dyplomowe, nowoczesne rozwiązania ambitnych studentów Wojskowej Akademii Technicznej, dla których 100% to za mało.